Utrzymanie trawnika czyli jego koszenie, odchwaszczanie i pielęgnacja.

Pomimo tego, że trawniki stanowią wspaniałą ozdobę naszych domostw, to jednak nie każdy decyduje się na ich założenie. Jeżeli wiemy, że nie będziemy mieli wystarczająco dużo czasu i chęci na ich prawidłową pielęgnację, to rzeczywiście nie powinniśmy wybierać takiej opcji dekorowania ogrodu. Mimo tego, pamiętajmy, że liczne urządzenia i systemy są w stanie znacznie ułatwić nam utrzymanie trawnika.

Przede wszystkim, musimy zadbać o to, żeby w naszym ogrodzie nie rosły chwasty. Są one równie szkodliwe tak dla samej trawy, jak i dla innych, bardziej ozdobnych roślin. Regularne plewienie powinno stać się naszym nawykiem. Żeby opóźnić odrastanie chwastów, można zdecydować się na użycie środków chemicznych, które pomogą nam się ich pozbyć. Oczywiście, jeszcze częściej wymagane jest koszenie traw.

Poza tym, utrzymanie eleganckiego ogrodu to również dbałość o nie pojawianie się insektów, grzybów i pleśni. Tu również najbardziej pomocne są środki chemiczne. Nawozy możemy nakładać pojedynczo na konkretne rośliny bądź też dostarczać je w połączeniu z wodą. Profesjonalne systemy nawadniania pozwolą nam dawkować te substancje wraz z samą wodą. Nie będziemy musieli nadwerężać swoich sił, mając pewność, że rośliny dostaną to, czego potrzebują.

Samo nawadnianie jest ważne, jeśli chodzi zarówno o trawniki, jak i o kwiaty. Imponujące ogrody są zazwyczaj oparte na współdziałaniu ludzkich rąk i profesjonalnych sprzętów. Dodatkowo, naprawdę potrzebne bywają pestycydy, które choć nie zawsze zdrowe, to jednak mogą skutecznie zlikwidować wszystkie organizmy zagrażające pięknu naszego ogrodu.