Trawniki z rolki a ich podobny wygląd do trawników naturalnych.

Pewne osoby chciałyby mieć wszystko pod ręką jednocześnie. Tak samo jest z osobami, które chcą mieć wokoło domu zadbane trawniki a tym samym marzą o dużej ilości wolnego czasu, który jak wiadomo powinno się poświęcać na pielęgnację właśnie tych trawników.

Świetnym rozwiązaniem dla osób chcących mieć pięknie zielone trawniki w błyskawicznym czasie są trawniki z rolki. Takie role można kupić u coraz większej ilości sprawdzonych dystrybutorów w Polsce. Taki sposób skraca czas do osiągnięcia pięknego trawnika nawet o kilka tygodni.

Cały proces wygląda bardzo łatwo i nie trzeba się tak dużo napracować jak to wygląda w przypadku tradycyjnie hodowanego trawnika. Trawniki z rolki należy po prostu rozłożyć a następnie obficie podlać. Bardzo ważną rzeczą jest pamiętanie o tym, by miejsca gdzie trawniki są wystawione na działanie promieni słonecznych podlewać dużo częściej niż te, które rosną w miejscach zacienionych.

Pierwsze koszenie takich trawników z rolki można wykonać już w tydzień po ich rozłożeniu. Następnie należy kosić murawę średnio raz w tygodniu. Oczywiście wszystko jest uzależnione od panującej pogody, która sprzyja wzrostowi trawy lub nie. Jednak jeśli kosiarka ma ustawioną wysokość ścinania, warto zadbać o systematyczność tego procesu. Dzięki temu nie dopuści się do zaniedbania ogrodu.